Herkese merhaba.
Dr. Natasha’nın İstanbul’da bizlere verdiği kürleri bu yazıda bulacaksınız. Dr. Natasha genelde uzun süre bu diyeti yapıp sorunları devam eden kişilere parazitler hakkında kürler söylemiştir. Parazitlere ve diğer patojenlerin toksisiteden ötürü vücutta neredeyse hep sorun çıkarttığından bahsetti. Bu doğrultuda bana ve dinleyicilere şu kürleri önerdi.

1. Nar kabuğu kürü

Nar kabuğunu tuzlu su ile 1 hafta mayalayın (yani fermente edin turşu gibi).
Her öğünden önce be kendi belirlediğiniz bir zamanda 1 çay kaşığı alın. (Galiba Amerika’daki çay kaşıkları Türkiye’de tatlı kaşığına denk geliyor)

2. Cengiz Han metodu

Bir bardak sarımsağı her birini yutabileceğiniz kadar küçük kesin. Çiğnemeden hepsini yutun. Kefir için. (Sıkıntısı olanlara sauerkraut suyu öneriyorum, sayfada tarifini paylaşmıştım)
Belli bir süre sonra yemek yiyin ve yine belli bir süre sonra lavman yapın.

3. Sarımsak Lavmanı

1 litre suda belli bir miktar (sizi rahatsız etmeyecek kadar) sarımsağı kaynatın ve ılık haldeki su ile lavman yapın. Bu lavmanı dördüncü önerideki karbonat lavmanı ile dönüşümlü olarak yapın.

4. Karbonatlı soda lavmanı

1 lt ısıtılmış suya 3 yemek kaşığı karbonat koyun. Suyu ılımasını bekleyin ve kendinize uygulayın. Unutmayın karbonatlı lavmandan önce normal lavman ile bağırsağı boşaltmış olmanız lazım.

5. Kabak çekirdeği metodu

300 gr. Kabak çekirdeğini tozunu su ile püre haline getiriniz. Özellikle sabah, aç karnına çay kaşığı ile her kaşıkta bekleye bekleye 1 saat içinde tüketiniz.

——————

Ben eski yazılarımda sizlere parazit ve diğer patojenler için kürler ile ilgili yazılar paylaşmıştım. Şuan telefondan yazdığım için linkleri paylaşamıyorum fakat eski gönderilere gidip veya bu https://gapsdiyet.wordpress.com
siteden bulabilirsiniz.